2010

23.1. VPS vs. SJK 5-0 (2-0), Botniahalli, harjoitusottelu
30.1. VPS vs. KPV 4-1 (3-0), Botniahalli, harjoitusottelu
13.2. VPS vs. KuPS 3-0 (2-0), Botniahalli, Liiga Cup
19.2. VPS vs. TamU 1-0 (1-0), Botniahalli, Liiga Cup
23.3. Frosinone Calcio vs. Modena FC 0-0 (0-0), Stadio Comunale Matusa, Serie B
24.3. SS Lazio vs. AC Siena 2-0 (1-0), Stadio Olimpico, Serie A
26.3. PK-35 Vantaa vs. Gnistan 3-1 (2-0), Myyrmäkihalli, harjoitusottelu
31.3. VPS vs. FC Inter 1-2 (1-1), Botniahallin tekonurmi, Liiga Cup
7.4.   VIFK vs. VPS 0-1 (0-1), Ehnvallenin tekonurmi, harjoitusottelu
10.4. VIFK vs. JBK 1-1 (0-0), Botniahallin tekonurmi, harjoitusottelu

21.4. VPS vs. AC Oulu 3-1 (2-0), Botniahallin tekonurmi, Suomen Cupin 4. kierros
28.4. VPS vs. JJK 0-1 (0-0), Hietalahden jalkapallostadion, Veikkausliiga
2.5.   VPS vs. HJK 0-3 (0-1), Hietalahden jalkapallostadion, Veikkausliiga
8.5.   FC Kiisto vs. TP-47 5-0 (3-0), Kaarlenkenttä, Kakkosen C-lohko
13.5. EsPa vs. HJK 0-4 (0-1), Matinkylän urheilupuisto, Suomen Cupin 5. kierros
14.5. Atlantis FC vs. AC Vantaa 3-1 (1-1), Töölön pallokenttä, Kakkosen A-lohko
16.5. FC Honka vs. HJK 3-1 (3-1), Tapiolan urheilupuisto, Veikkausliiga
21.5. Viro vs. Suomi 2-0 (1-0), A Le Cog Arena, Harjoitusmaaottelu
23.5. VPS vs. KuPS 2-0 (1-0), Hietalahden jalkapallostadion, Veikkausliiga
27.5. VPS vs. MYPA 1-0 (1-0), Hietalahden jalkapallostadion, Suomen Cupin 6. kierros

28.5. FC Kiisto vs. FC Korsholm 3-0 (0-0), Kaarlenkenttä, Kakkosen C-lohko
30.5. FC Honka vs. VPS 0-0 (0-0), Tapiolan urheilupuisto, Veikkausliiga
1.6.  Gnistan vs. Kiffen 0-0 (0-0), Fair Pay Areena, Kakkosen A-lohko
2.6.  Suomi U21 vs. Norja U21 1-2 (0-1), Leppävaaran urheilupuisto, harjoitusmaaottelu
6.6.  HJK vs. FF Jaro 2-1 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
7.6.  Kiffen vs. HIFK 0-0 (0-0), Töölön pallokenttä, Kakkosen A-Lohko
10.6. HJK vs. VPS 2-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Suomen Cupin puolivälierä
13.6. HJK vs. MYPA 2-0 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
16.6. HJK vs. IFK Mariehamn 3-0 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Suomen Cupin välierä
17.6. TiPS vs. SAPA 2-0 (0-0), Tikkurilan urheilupuisto, Uudenmaan Kolmonen, Lohko 1

20.6. FC Honka vs. TamU 0-2 (0-1), Tapiolan urheilupuisto, Veikkausliiga
23.6. HJK vs. JJK 1-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
30.6. FC Lahti vs. FC Honka 2-4 (1-2), Lahden hiihtostadion, Veikkausliiga
3.7.  FC Espoo vs. RoPS 2-4 (0-3), Leppävaaran urheilupuisto, Ykkönen
4.7.  FC Honka vs. Haka 4-2 (2-1), Tapiolan urheilupuisto, Veikkausliiga
5.7.  TamU vs. VPS 3-0 (1-0), Ratinan stadion, Veikkausliiga
9.7.  Klubi 04 vs. FC Hämeenlinna 2-1 (0-1), Töölön jalkapallostadion, Ykkönen
10.7. HJK vs. TamU 3-1 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
11.7. PK-35 Vantaa vs. PS Kemi 4-0 (1-0), ISS Stadion, Ykkönen
14.7. FC Viikingit vs. FC Espoo 1-1 (1-0), Heteniityn kenttä, Ykkönen

17.7. HJK vs. KuPS 1-2 (1-1), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
18.7. FC Viikingit vs. RoPS 3-0 (0-0), Heteniityn Kenttä, Ykkönen
20.7. Kiffen vs. KäPa 0-1 (0-0), Töölön pallokenttä, Kakkosen A-lohko
21.7. HJK vs. FK Ekranas ja. 2-0, 1-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, UCL 2.karsintakierros 2.osa
23.7. Atlantis FC vs. HIFK 1-1 (0-0), Töölön pallokenttä, Kakkosen A-lohko
24.7. PK Keski-Uusimaa vs. FC Kuusankoski 0-0 (0-0), Kalevan urheilupuisto, Kakkosen A-lohko
29.7. Atlantis FC vs. Gnistan 2-1 (0-0), Töölön pallokenttä, Kakkosen A-lohko
31.7. HJK vs. VPS 3-0 (2-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
1.8.  KäPa vs. Kiffen 1-1 (1-0), Max Westerberg Areena, Kakkosen A-lohko
2.8.  Atlantis FC vs. PK Keski-Uusimaa 3-0 (1-0), Töölön pallokenttä, Kakkosen A-lohko

4.8.  HJK vs. FK Partizan 1-2 (1-1), Töölön jalkapallostadion, UCL 3.karsintakierros 2.osa
6.8.  Gnistan vs. AC Vantaa 6-1 (2-0), Fair Pay Areena, Kakkosen A-lohko
7.8.  HIFK vs. FC Kuusankoski 1-1 (1-1), Töölön pallokenttä, Kakkosen A-lohko
8.8.  PK-35 Vantaa vs. MP 3-0 (0-0), ISS Stadion, Ykkönen
11.8. Suomi vs. Belgia 1-0 (1-0), Veritas Stadion, Harjoitusmaaottelu
12.8. KäPa vs. PK Keski-Uusimaa 1-1 (1-1), Max Westerberg Areena, Kakkosen A-lohko
15.8. Atlantis FC vs. Warkaus JK 0-0 (0-0), Töölön pallokenttä, Kakkosen A-lohko
16.8. FC Viikingit vs. OPS-jp 0-1 (0-1), Heteniityn kenttä, Ykkönen
18.8. Gnistan vs. KäPa 0-0 (0-0), Fair Pay Areena, Kakkosen A-lohko
19.8. Atlantis FC vs. Kiffen 1-2 (1-2) Töölön pallokenttä, Kakkosen A-lohko

26.8. HJK vs. Besiktas JK 0-4 (0-1), Sonera Stadium, UEL-karsinta
7.9.  Hollanti vs. Suomi 2-1 (2-1), De Kuip, EM-karsinta 2012
19.9. VPS vs. FC Inter 0-3 (0-1), Hietalahden jalkapallostadion, Veikkausliiga
24.9. FC Kiisto vs. FC YPA 0-3 (0-1), Hietalahden jalkapallostadion, Kakkosen C-lohko
2.10. VIFK vs. PK-37 4-0 (3-0), Kaarlenkenttä, Kakkosen C-lohko
12.10. Suomi vs. Unkari 1-2 (0-0), Helsingin Olympiastadion, EM-karsinta 2012
17.10. VPS vs. Tampere United 3-1 (2-1), Hietalahden jalkapallostadion, Veikkausliiga
17.11. Suomi vs. San Marino 8-0 (1-0), Helsingin Olympiastadion, EM-karsinta 2012

Mainokset

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s