2016

Vuonna 2016 Stadionbongarin tavoitteena on nähdä paikan päällä 100 ottelua. Tavoitteen jahtaamista voi seurata blogin lisäksi Twitterissä aihetunnisteella #100ottelua2016 sekä Stadionbongarin Facebook-sivulla.

  1. 9.1. Jäppärä vs. Honka Akatemia 0-14 (0-7), Ratiopharm Arena, Suomen Cupin 1. kierros
  2. 13.1. JoKi vs. FCKU 0-0, 3-5 rp., Jokelan tekonurmi, Suomen Cupin 2. kierros
  3. 22.1. HJK vs. FC Infonet 1-0 (0-0), Talin jalkapallohalli, harjoitusottelu
  4. 28.1. FC Legirus Inter vs. TuPS 8-1 (4-0), Legirus Arena, Suomen Cupin 2. kierros
  5. 29.1. HIFK vs. PK-35 Vantaa 0-3 (0-1), Talin jalkapallohalli, Liigacup
  6. 30.1. JäPS vs. Sudet 2-0 (1-0), Legirus Arena, harjoitusottelu
  7. 6.2. KTP vs. PEPO 2-0 (0-0), Lehtomäen tekonurmi, harjoitusottelu
  8. 9.2.  HJK vs. HIFK 3-3 (1-2), Talin halli, Liigacup
  9. 17.2. Honka vs. KTP 3-0 (1-0), Ratiopharm Arena, harjoitusottelu
  10. 18.2. Legirus Inter vs. LPS 8-0 (5-0), Legirus Arena, Suomen Cupin 3. kierros
  11. 25.2. KTP vs. Klubi 04 3-1 (2-1), Ruonalan urheiluhalli, harjoitusottelu
  12. 27.2. Ilves vs. Haka 2-4 (2-1), Pirkkahalli, harjoitusottelu
  13. 8.3. FC Legirus Inter vs. PK-35 Vantaa 1-2 (0-2), Legirus Arena, harjoitusottelu
  14. 9.3. Honka vs. KäPa 1-0 (0-0), Ratiopharm Arena, harjoitusottelu
  15. 18.3. KTP vs. PK-35 Vantaa 1-2 jo. (1-1, 1-1), Arto Tolsa Areena, Suomen Cupin 4. kierros
  16. 21.3. HIFK vs. GrIFK 1-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, harjoitusottelu
  17. 22.3. KäPa vs. FC Inter 0-2 (0-0), Oulunkylän tekonurmi, Suomen Cupin 5. kierros
  18. 2.4. HJK vs. IFK Mariehamn 2-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  19. 2.4. PK-35 Vantaa vs. RoPS 3-4 (2-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
  20. 8.4. KTP vs. Honka 2-1 (1-1), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
  21. 14.4. Legirus Inter vs. MU 8-0 (5-0), Legirus Arena, Regions’ Cupin 1. kierros
  22. 18.4. HJK vs. SJK 2-1 (0-1), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  23. 20.4. FC Vantaa vs. NuPS/Reservi 0-2 (0-1), Tikkurilan urheilupuisto, Uudenmaan Nelonen
  24. 24.4. KTP vs. JJK 1-1 (1-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  25. 28.4. HIFK vs. KuPS 3-2 (3-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  26. 29.4. KTP vs. AC Oulu 1-1 (1-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  27. 7.5.  PK-35 Vantaa vs. HJK 1-2 (0-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
  28. 8.5.  Vålerenga IF vs. Sarpsborg 08 3-0 (1-0), Ullevaal stadion, Tippeligaen
  29. 11.5. Lilleström SK vs. SK Brann 1-0 (1-0), Åråsen stadion, Tippeligaen
  30. 14.5. FC Jazz vs. KTP 3-4 (2-2), Porin stadion, Ykkönen
  31. 17.5. Kiffen vs. BK-46 0-1 (0-0), Erik von Frenckellin kenttä, Kakkosen B-lohko
  32. 18.5. FCKU vs. OPedot 6-0 (3-0), Havukosken tekonurmi, Uudenmaan Nelosen 2. lohko
  33. 19.5. RiPS vs. HyPS 1-1 (0-0), Riihimäen pallokenttä, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 3. lohko
  34. 20.5. PuiU vs. MPS/Atletico Malmi 0-2 (0-0), Puistolan nurmi, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 3. lohko
  35. 21.5. MPS vs. Gnistan 0-5 (0-1), Tapanilan nurmi, Kakkosen A-lohko
  36. 21.5. PK-35 Vantaa vs. PS Kemi 2-2 (1-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
  37. 23.5. MPS/Atletico Malmi vs. JäPS/47 3-1 (1-1), Siltamäen nurmi, Regions’ Cupin 3.krs
  38. 24.5. Ponnistajat vs. FC Honka Akatemia 1-0 (1-0), Ala-Malmin nurmi, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 2. lohko
  39. 25.5. PK-35 Vantaa vs. FC Inter 3-1 (1-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
  40. 26.5. HJK vs. HIFK 2-1 (2-1), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  41. 28.5. KTP vs. FF Jaro 1-2 (0-2), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  42. 2.6.  MPS vs. JäPS 1-1 (0-1), Tapanilan nurmi, Kakkosen A-lohko
  43. 7.6.  HerTo vs. HPS 2-1 (1-1), Myllypuron urheilupuisto, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 2. lohko
  44. 9.6.  HIFK vs. PK-35 Vantaa 1-2 (0-2), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  45. 12.6. KTP vs. Haka 3-3 (2-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  46. 13.6. Legirus Inter vs. FCKU 15-0 (5-0), Legirus Arena, Regions’ Cupin 4. kierros
  47. 15.6. TiPS vs. MPS/Atletico Malmi 1-7 (1-1), Hakunilan urheilupuisto, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 3. lohko
  48. 18.6. HIFK vs. FC Lahti 2-2 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  49. 28.6. GrIFK vs. KPV 1-0 (0-0), Kauniaisten keskuskenttä, Ykkönen
  50. 29.6. KyPa vs. LIK 2-0 (2-0), Puistolan urheilukenttä, Kaakon Kutonen
  51. 30.6. Purha vs. MiPK 4-3 (4-2), Inkeroisten urheilukenttä, Kaakon Kolmonen
  52. 2.7.  EuPa vs. PS-44 0-6 (0-3), Euran urheilukeskuksen nurmi, Tampere/Satakunta Kolmonen
  53. 6.7.  HaPK vs. Purha 5-4 (3-1), Haminan urheilukenttä, Kaakon Kolmonen
  54. 8.7.  LIK vs. Kiri 0-3 (0-2), Sävträskin urheilukenttä, Kaakon Kutonen
  55. 16.7. KTP vs. FC Jazz 1-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  56. 18.7. HIFK vs. VPS 0-1 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  57. 20.7. JäPS vs. FC Futura 1-2 (0-2), Järvenpään keskuskenttä, Kakkosen A-lohko
  58. 21.7. PaPe vs. HaTP 2-1 (2-1), Voikkaan pallokenttä, Kaakon Vitosen länsilohko
  59. 23.7. STPS vs. Pallo-Iirot 2-5 (1-1), Kyrönniemen urheilukenttä, Regions’ Cupin puolivälierä
  60. 25.7. PuiU vs. Legirus Inter 0-5 (0-4), Puistolan nurmi, Regions’ Cupin puolivälierä
  61. 26.7. Kiffen vs. TPV 1-0 (0-0), Erik von Frenckellin kenttä, Kakkosen B-lohko
  62. 27.7. Klubi 04 vs. Atlantis FC 1-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Kakkosen B-lohko
  63. 2.8.  PK-35 Vantaa vs. Ilves 1-1 (0-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
  64. 3.8.  KTP vs. FF Jaro 1-1 (0-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  65. 4.8.  HJK vs. IFK Göteborg 0-2 (0-1), Töölön jalkapallostadion, Eurooppa-liigan 3. karsintakierros
  66. 6.8.  PeKa vs. SavU 1-0 (1-0), Karhulan keskuskenttä, Kaakon Kolmonen
  67. 7.8.  KTP vs. KPV 5-3 (3-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  68. 9.8.  PETO/MJK vs. Honka 0-6 (0-3), Tapiolan urheilupuisto, Suomen Cup (2016/17) 2. kierros
  69. 10.8. HIFK vs. HJK 0-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  70. 12.8. PeKa vs. Purha 2-1 (2-1), Karhulan keskuskenttä, Kaakon Kolmonen
  71. 16.8. Kiffen vs. FC Kontu 6-2 (1-1), Erik von Frenckellin kenttä, Kakkosen B-lohko
  72. 18.8. MPS/Atletico Malmi vs. PuiU 5-0 (4-0), Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 3.lohko
  73. 22.8. KTP vs. JJK 5-0 (2-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  74. 24.8. HJK vs. PK-35 Vantaa 2-0 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  75. 28.8. KTP vs. AC Oulu 1-4 (0-2), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  76. 30.8. Gnistan vs. KäPa 3-0 (1-0), Mustapekka Areena, Kakkosen A-lohko
  77. 1.9.  SKT-Futis vs. LIK 2-4 (1-3), Husulan urheilukenttä, Kaakon Kutosen etelälohko
  78. 2.9.  Jäntevä vs. PaPe 2-1 (1-0), Metsolan urheilukenttä, Kaakon Vitosen länsilohko
  79. 3.9.  HaPK vs. FC Peltirumpu 2-4 (1-0), Haminan urheilukenttä, Kaakon Kolmonen
  80. 4.9.  EsPa vs. Kiffen 1-3 (0-0), Matinkylän urheilukeskus, Kakkosen B-lohko
  81. 4.9.  GrIFK vs. KTP 2-0 (2-0), Kauniaisten keskuskenttä, Ykkönen
  82. 5.9.  Suomi vs. Kosovo 1-1 (1-0), Kupittaan jalkapallostadion, MM-karsinta
  83. 8.9.  Purha vs. IPS Edustus 2-0 (1-0), Saviniemen jalkapallostadion, Kaakon Kolmonen
  84. 9.9.  PeKa vs. HaPK 1-2 (1-1), Karhulan keskuskenttä, Kaakon Kolmonen
  85. 10.9. FC Villisiat vs. HiHi 1-1 (1-1), Elimäen jalkapallostadion, Kaakon Kutosen pohjoislohko
  86. 11.9. Härmä vs. Pallo-Iirot 1-1 (1-0), Kaurialan urheilukenttä, Tampere/Satakunta Kolmonen
  87. 13.9. KarPo vs. FC Etapo 7-3 (3-2), Katajaisten kenttä, Kaakon Kutosen etelälohko
  88. 14.9. Kiri vs. LIK 4-0 (1-0), Arto Tolsa Areena, Kaakon Kutosen etelälohko
  89. 16.9. Kumu Edustus vs. JaVo 1-2 (0-0), Kuusankosken urheilupuisto, Kaakon Kutosen pohjoislohko
  90. 24.9. PeKa vs. FC Peltirumpu 4-0 (0-0), Karhulan keskuskenttä, Kaakon Kolmonen
  91. 25.9. Sudet vs. Gnistan 3-2 (0-2), Kouvolan keskuskenttä, Kakkosen A-lohko
  92. 25.9. KTP vs. TPS 3-3 (1-2), Arto  Tolsa Areena, Ykkönen
  93. 28.9. LIK vs. MP 1-19 (1-11), Sävträskin urheilukenttä, Suomen Cup (2016/17) 3. kierros
  94. 30.9. HIFK vs. HJK 2-1 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  95. 1.10. Atlantis vs. SalPa 1-1 (0-0), Töölön pallokenttä, Kakkosen B-lohko
  96. 5.10. Islanti U21 vs. Skotlanti U21 2-0 (0-0), Vikingsvöllur, U21 EM-karsinta
  97. 6.10. Islanti vs. Suomi 3-2 (1-2), Laugardalsvöllur, MM-karsinta
  98. 9.10. Suomi vs. Kroatia 0-1 (0-1), Ratinan stadion, MM-karsinta
  99. 14.10. HJK vs. IFK Mariehamn 1-1 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  100. 22.10. KTP vs. Haka 3-3 (2-2), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
  101. 23.10. HJK vs. SJK 0-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
  102. 12.11. Ukraina vs. Suomi 1-0 (1-0), Stadion Chernomorets, MM-karsinta
  103. 13.11. Zhemchuzhyna Odesa vs. Kremin 2-2 (1-1), Stadion Spartak, Druha Liga
Mainokset